TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

Виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан: 25 років потому

15 лютого 2014 року виповнюється 25 років з часу виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, у бойових діях на території якої взяли участь понад 160 тисяч солдатів і офіцерів з України. На підтримку ініціативи ветеранської громадськості Указом Президента України 2014 рік оголошено в Україні Роком учасників бойових дій на території інших держав.

У фондах Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного зберігається понад 500 фотодокументів та кількадесят кіновідеодокументів про перебування обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані та їх виведення з республіки, а також про вшанування пам'яті загиблих воїнів-афганців.

Пропонуємо ознайомитись із переліком кіновідеодокументів, виставкою світлин та відеофільмом «Афганістан - біль і пам’ять» з фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного, що дають змогу з першоджерел отримати інформацію про подвиг воїнів-інтернаціоналістів, які виконали свій солдатський обов'язок, та стануть у нагоді дослідникам афганської тематики для підготовки публікацій, виставок, теле- і радіопередач, документальних фільмів тощо.