TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного - виставки on-line

До 85-річчя від дня народження першого космонавта-українця,
двічі Героя Радянського Союзу П. Р. Поповича

5 жовтня виповнюється 85 років від дня народження одного з першопрохідців пілотованої космонавтики, льотчика-космонавта СРСР, двічі Героя Радянського Союзу, генерал-майора авіації Павла Романовича Поповича.

З 12 по 15 серпня 1962 року Павло Попович здійснив триденний політ у космос на борту корабля «Восток-4» спільно з кораблем «Восток-3», який пілотував А. Г. Ніколаєв. Це був перший груповий політ двох космічних кораблів, що управлялися людьми. П. Р. Попович провів на орбіті 70 годин 57 хвилин і здійснив майже 50 обертів навколо Землі. Після космічного польоту П. Р. Попович ділився своїми враженнями: «Коли літав, згадував Україну, мій рідний Узин, осокори вздовж дороги, верби над Россю, будинок, в якому ріс, рідних, друзів. І так захотілося додому...». Свій другий політ Павло Романович здійснив з 3 по 19 липня 1974 року в якості командира космічного корабля «Союз-14» та орбітальної станції «Салют-3».

Пропонуємо ознайомитись з виставкою світлин, що зберігаються в Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного й відображають професійну та громадську діяльність льотчика-космонавта П. Р. Поповича.