TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного - виставки on-line

До 120-річчя від дня народження українського художника й графіка В. І. Касіяна1 січня виповнюється 120 років від дня народження видатного українського художника, засновника школи української графіки Василя Ілліча Касіяна. Народний художник СРСР, Герой Соціалістичної Праці, громадський діяч, голова Спілки художників України, депутат Верховної Ради УРСР чотирьох скликань – все це було поєднано в одній людині і все це єднало В. І. Касіяна з людьми.

Творчий доробок Василя Касіяна – понад десять тисяч творів. Почесне місце у творчості майстра посіла книжкова графіка. Він ілюстрував твори І. Франка, М. Коцюбинського, Лесі Українки та інших класиків української літератури. Однак головною темою його творчості була Шевченкіана. Художник створів п’ять великих циклів ілюстрацій та оформлень до «Кобзаря» і до окремих видань «Наймички» та «Гайдамаків». За багаторічну мистецьку творчість на шевченківську тематику в 1964 році Василю Касіяну першому серед художників було присуджено Шевченківську премію. В 1971 році Василь Ілліч став лауреатом Державної премії УРСР за участь у створенні 6-томної «Історії українського мистецтва».

Василь Ілліч Касіян був видатною людиною одночасно у багатьох вимірах: визнаний майстер гравюри, учений-енциклопедист, академік, автор книг про мистецтво і українську графіку, редактор і член редколегій багатьох солідних видань, мистецтвознавець і теоретик українського та світового мистецтва.

П’ятдесят років життя віддав професор Василь Касіян вихованню мистецьких кадрів: викладав у Київському та Харківському художніх інститутах, Українському поліграфічному інституті. Він – творець графічної школи і плакатної майстерні. Кожен український графік може назвати себе його учнем.

Пропонуємо ознайомитися з виставкою фотодокументів, що зберігаються в фондах Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, пов’язаних із іменем Василя Ілліча Касіяна.