gov.ua Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного
 Головна  |  Про архів  |  Контакти  | Вакансії  |  Анонси  |  Мапа сайту 


Ми радi вiтати Вас на офіційному сайтi єдиного в Україні архіву аудіовізуальних документів

80arch

Сьогодні архів є сучасним науково-інформаційним та методичним центром, діяльність якого спрямована на практичне вирішення проблем, пов’язаних із забезпеченням збереженості та створенням належних умов доступу до вітчизняної аудіовізуальної спадщини.
Серед наших пріоритетів – перетворення архіву на установу європейського рівня.
Ми маємо надію, що знайомство з архівом, його ресурсами буде приємним і корисним. Колектив архіву сьогодні робить все можливе, щоб надати користувачам такий рівень послуг, який задовольнить їхні інформаційні потреби.
Запрошуємо Вас до співпраці. Будемо вдячні, якщо Ви запропонуєте нам допомогу в запровадженні нових технологій, поліпшенні нашої роботи, надасте нам документи для поповнення архівних фондів.

З повагою колектив Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного.


Увага!

Шановні користувачі! Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з 5 травня 2021 року відновлюється робота читального залу та переглядової кімнати Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного.

На період дії карантинних обмежень робота читального залу буде здійснюватися з урахуванням вимог вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України, а саме:

  • перебування відвідувачів (не більше однієї особи на 10 кв. м) можливе за наявності в них засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, рукавичок;
  • запис до читального залу користувачів, видавання архівних документів здійснюється через приймання замовлень телекомунікаційними та електронними каналами зв’язку;
  • суворе дотримання графіка вологого прибирання та провітрювання читального залу, а також дезінфекція поверхонь столів, стільців, щадного антисептичного очищення технічних засобів, що надаються у користування відвідувачам.

Попередній обов’язковий запис користувачів здійснюється за телефоном: (+38044) 275-11-13 або електронною адресою: vvid_tsdkffa@arch.gov.ua

До Вашої уваги Графік завантаженості читального залу ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного, Реєстраційна форма для запису до читального залу та електронний варіант декларації щодо стану здоров’я користувача.

В умовах послаблення карантину прослуховування фонодокументів (у вигляді цифрових копій) відбувається в читальному залі шляхом попереднього замовлення.

У зв'язку з великим обсягом замовлень та враховуючи пропускну здатність скануючого обладнання, замовлення на виготовлення відеокопій з 16-мм кіноплівки та у роздільній здатності 2К і 4К на умовах терміновості тимчасово не приймаються.

Будьте здоровими! Чекаємо на Вас!


Шановні користувачі!

У зв’язку з технічними роботами сайт архіву тимчасово повернено до старої версії. По закінченні сайт відновить свою работу у повному обсязі. Вибачте за тимчасові незручності


НОВИНИ

09 червня 2021

Я не знаю більш національного народного генія…
До нього це був Довженко.

Сергій Параджанов

34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи. Він був особливий, народний, справжній, найкращий. Іван Миколайчук не просто відтворював на екрані колоритні національні образи, а втілював душу українського народу.
Сьогодні, до 80-річчя видатного українського актора, режисера, сценариста Івана Васильовича Миколайчука ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного пропонує виставку фотодокументів «Для мене кіно – то життя».

09 червня 2021

«Наша Женя не тільки співачка від Бога,
а ще й справжня актриса від Бога.
Таке поєднання зустрічається дуже рідко.
Воно було, мабуть, тільки у легендарної Марії Каллас»

Іван Козловський

Євгенія Мірошниченко була окрасою і символом української опери другої половини ХХ століття, з її мистецтвом пов’язана світова слава національної вокальної школи. Вона не просто співала, вона поринала в образ героїні, серцем і душею проживала її життя на сцені, а вираз обличчя співачки передавав усю гаму почуттів – від драматизму до комедійності. Євгенію Семенівну досить часто називають діамантом вітчизняної опери та «українським соловейком» світового маштабу. Сьогодні, з нагоди 90-річчя від дня народження Євгенії Мірошниченко пропонуємо помилуватися незабутнім образом видатної співачки і насолодитись її чарівним голосом у добірці аудіовізуальних документів «Я все життя мріяла співати» з фондів архіву

08 червня 2021

8 червня 2021 року заступник директора ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного Ірина Сінченко та головний спеціаліст відділу формування НАФ Олена Косенко взяли участь в урочистій церемонії приймання-передавання документів Українознавчого клубу «Спадщина» на зберігання до Центральний державний архів громадських об'єднань України, що проходила в рамках відзначення Міжнародного дня архівів. Детальніше...

29 травня 2021

«Я бачив північний Рим,
місто православ'я з 300 церквами,
багатствами Лаври, Св. Софії, степів...
Маємо тут цікавий союз розкоші й мізерії.
Такий спектакль дає Київ...»
Оноре де Бальзак

Золотоверхий Київ, овіяний легендами й уславлений героїчними сторінками багатовікової історії… Він давно здобув визнання й захоплення в світі, приваблюючи своєю неповторною красою та гостинністю.
«Як тебе не любити, Києве мій!» – такі слова можна почути і від киянина, і від туриста, і навіть від людини, яка бачила місто тільки по телевізору. Проте той, хто побував тут одного разу, обов’язково захоче повернутися. Знову пройтися його вуличками, зайти в знайомий скверик чи просто помилуватися самобутнім колоритом Дніпрових круч. Саме з Дніпра відкриваються неповторні панорами на місто з його позолоченими церквами. Не випадково Оноре де Бальзак називав його «північним Римом».
Щиро вітаємо всіх з Днем Києва та запрошуємо прогулятися вулицями міста кінця ХІХ – початку ХХ ст.

24 травня 2021

24 травня 2021 року заступник директора Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного Ірина Сінченко взяла участь у відкритті музейної експозиції: «Київський слідчий ізолятор: минуле та сьогодення…», що відбулося в державній установі «Київський слідчий ізолятор» з нагоди відзначення 140-річчя з дня народження академіка О.О. Богомольця. ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного долучився до цього виставкового проекту, надавши значну кількість документів з власних фондів.

20 травня 2021

Вишиванка – Вкраїна і доля.
В ній не лише барвиста краса.
В ній боролися предки за волю
І відходили на небеса.
Жито жали і хліб випікали,
І у парі ішли під вінець.
В ній дітей своїх благословляли
Батько й мати, від щирих сердець.
Вишиванко моя, вишиванко,
Ти – як пісня, у серці моїм.
Одягну тебе в будні і свята,
Щоб любов поселилася в нім.
Т. Строкач

У кожного вона своя – перша вишиванка. Хтось отримав її у спадок, хтось ще у дитячому садочку вдягнув її для світлини, хтось у школі, на студентській лаві, для когось вона була вірним оберегом на весіллі, а хтось і досі шукає свою – унікальну, неповторну вишиванку.
З давних-давен вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси, міцного здоров’я та щасливої долі. В Україні вишиванка символізує й родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.
Сьогодні, у 15-ту річницю Всесвітнього Дня вишиванки, пропонуємо фотоколаж «Моя перша вишиванка»

19 травня 2021

17 травня на базі ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного розпочалася навчальна логіко-герменевтична практика студентів ІІ курсу спеціальності «Філософія» історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, що триватиме до 30 травня.
Під час першої онлайн зустрічі, що відбулася 17 квітня, координатор практики від архіву, провідний спеціаліст відділу використання інформації документів Ірина Закринична розповіла студентам про систему архівних установ України, особливості діяльності ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного.
Архів щиро бажає допитливим і активним студентам успіхів та наснаги у проходженні практики і подальшому навчанні!

17 травня 2021

18 травня, в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, ми згадуємо понад 200 000 кримських татар, яких примусово вивезли з Криму в 1944 році, та тих, хто мусив покинути свою малу Батьківщину під час окупації Криму в наші дні. До цієї дати пропонуємо відеодобірку з фрагментів документального фільму «Депортовані долі» (2018) з нових надходжень до архівної колекції, переданих Державним підприємством «Центр захисту інформаційного простору України»

14 травня 2021

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація. Пам’яті тих, хто загинув у таборах і хто зумів вижити у катівнях НКВС, присвячуємо відеодобірку за кінодокументами з фондів архіву

12 травня 2021

«Я люблю мужиків за їх тисячолітню
тяжку історію, за культуру...
За них я буду писати і для них»

В. С. Стефаник

Ім’я Василя Стефаника вимовляється з особливою любов’ю. Він увійшов в історію не лише української, а й світової літератури як автор правдивих соціально-психологічних новел із життя галицького селянства. Перу українського новеліста В. С. Стефаника належать унікальні за характером, викладом, наповненням збірки новел «Синя книжечка», «Камінний Хрест», «Дорога», «Моє слово», «Земля». Новели Василя Стефаника вражають своєю виключною правдивістю, справжньою оригінальністю і художньою досконалістю. Вже спочатку, як тільки з’явилися перші реалістичні твори письменника, вони захопили і схвилювали читачів. Леся Українка писала, що молодий новеліст дуже швидко «став знаменитістю на своїй Батьківщині», а Іван Франко в 1901 р. відзначав, що з’явився, може чи не найбільший після Шевченка письменник, «яким уже нині можемо повеличатися перед світом», що «його новели – як найкращі народні пісні…». До 150-річчя від дня народження видатного українського письменника В. С. Стефаника пропонуємо виставку фотодокументів «Майстер новели»

08 травня 2021

Вони йшли з людиною пліч-о-пліч, а у важкі часи виходили вперед. Ділили з людиною окопи і пайки. Собаки були вірними друзями, помічниками та тими, хто не жалкував себе заради солдата-людини. Собаки були вірними до кінця. На передодні великої Перемоги ми хочемо згадати про собак, які пройшли всі незгоди та зазнали всіх труднощів війни.
Пропонуємо добірку фотодокументів «Чотирилапі герої…» до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

27 квітня 2021

План заходів щодо відзначення дня охорони праці  Детальніше...

26 квітня 2021

У суботу, 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС ім. В. І. Леніна сталася аварія. Значно пізніше її назвуть техногенною катастрофою, наслідки якої відчув весь світ. Наступного дня оголосили евакуацію приблизно 47 тис. жителів м. Прип’яті. Внаслідок аварії місто стало радіаційно небезпечною зоною, де більше не могли жити люди. В один день м. Прип’ять і Київська область стали відомі на увесь світ. Почалася екстрена мобілізація всіх відомих і можливих ресурсів, наявних у країні. Основним надійним і задіяним резервом були люди – різного віку, різних можливостей і професій. Саме люди, які прибули в перші дні на місце аварії, виконали титанічну роботу з ліквідації її наслідків. До 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС пропонуємо добірку фотодокументів “Час народжує героїв. Місце подвигу - Чорнобиль”

18 квітня 2021

18 квітня відзначається день народження одного з найблискучіших українських митців ХХ ст., актора, режисера, театрального педагога Мар’яна Михайловича Крушельницького. Детальніше...

13 квітня 2021

13 квітня 2021 р. виповнюється 115 років від дня народження Оксани Дмитрівни Іваненко, української письменниці та перекладачки. До ювілейної дати пропонуємо огляд аудіовізуальних документів «Відчиняючи віконце в казку», добірку портретних світлин та аудіозапис однієї з казок письменниці із зібрання ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного. Детальніше...


Налаштування кольорів та шрифтів

Закрити

Шрифт

Колір
Інтерактивні документальні видання


Микола Вінграновський у проекції аудіовізуальних документів

VVV
Професія, яка тебе обирає...Tempub
Тематичні публікації

Кінолітописи


Кінолітопис 1896-1939
1896 - 1939


Кінолітопис 1939-1945
1939 - 1945


Кінолітопис 1945-1955
1945 - 1955


Кінолітопис 1966-1965
1956 - 1965


Кінолітопис 1966-1975
1966 - 1975


Кінолітопис 1976-1985)
1976 - 1985


Кінолітопис 1976-1985)
1986 - 1995


Кінодокументи В.АвраменкоProekty dokumentiv
Обговорюємо
проекти документів