Головна Архів новин Новини До 165-річчя від дня народження Дмитра Івановича Яворницького

До 165-річчя від дня народження Дмитра Івановича Яворницького

6 листопада 2020 року виповнюється 165 років від дня народження видатного українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, письменника Дмитра Івановича Яворницького, людини, яка відіграла надзвичайно важливу роль у самоусвідомленні українців.

Наукові праці академіка Яворницького залишаються актуальними і нині. Вони стали наріжними у становленні та розвитку української історіографії запорізького козацтва. Опубліковані ним більше тисячі архівних документів продовжують жити в науковому обігу, а його величезний практичний досвід роботи з архівними фондами різних установ плідно використовується для вироблення теоретичних засад і основних принципів виявлення, збору і методів дослідження усних і писемних історичних джерел, розширення способів і прийомів їх публікації.

У Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного зберігається 25 аудіовізуальних документів, що презентують наукову та освітню діяльність митця. Цей невеликий, але надзвичайно цікавий масив хронологічно окреслюється 1891–1993 рр. і включає фото (18 од. обл.) і кінодокументи (7 од. обл.).

Пропонуємо ознайомитися зі статтею провідного наукового співробітника сектору публікації документів Л. Г. Касян «Академік Дмитро Яворницький в аудіовізуальних документах ХХ ст. (до 160-річчя від дня народження)»,в якійдокладно представлено аудіовізуальні документи з фондів ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного, що висвітлюють життя та діяльність вченого, проаналізовано їх змістове наповнення та інформаційний потенціал, коротко окреслено інші види джерел, що стосуються постаті Д. І. Яворницького, та означено місце аудіовізуальних документів у цьому масиві.

До 165-річчя вченого ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного у проєкті «Одиниця обліку. За лаштунками архівних документів» підготував випуск, присвячений Д. І. Яворницькому «Сюжет ВУФКУ», в якому розкривається історія створення кінодокумента, що містить прижиттєву зйомку вченого, та презентуються світлини з архівної колекції.

До уваги відвідувачів також передача «Історична правда з Вахтангом Кіпіані: Дмитро Яворницький», що вийшла в ефір 6 квітня 2019 року на телеканалі «ZIK», за участю провідного наукового співробітника ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного Л. Г. Касян.

Поділитися: