24-та річниця з дня прийняття Конституції України

26 червня 2020 року відзначається 24-та річниця з дня прийняття Конституції України. Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного спільно з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України презентує інтерактивну сторінку «Річниця прийняття Конституції України», присвячено ухваленню української Конституції у фактах багаторічної історії окремих особистостей і спільноти в цілому.

Детальніше

Історія та пам’ять у фокусі документа

З метою показу зростання ролі та важливості архівів у ХХІ ст. за рішенням Міжнародної ради архівів з 8 по 14 червня 2020 року проходить Міжнародний тиждень архівів, темою якого є «Розширення можливості поінформованості суспільства».

Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного приєднується до ініціативи міжнародної архівної спільноти та презентує мультимедійний проєкт «Історія та пам’ять у фокусі документа», який щодня протягом тижня знайомитиме з постатями, подіями, періодами, митями, моментами історії та пам’яттю про них у фокусі аудіовізуальних документів.

Детальніше

Виявляється, те, що взято у народу, перевірено і відшліфовано роками, приречене на успіх. С. О. Сабадаш

5 червня виповнилося б 100 років відомому композитору, автору національних шлягерів «Марiчка», «Очi волошковi» С. О. Сабадашу. Пісенну музику Степан Олексійович почав писати з 1951 року, а основною темою його творчості були патріотичні, ліричні та жартівливі пісні. Найбільш відомі його твори – «Пісня про Лук’яна Кобилицю», «Вареники», «Пісня з полонини», «Пісня про трембіту», а пісня «Марічка» була відзначена на обласному конкурсі самодіяльних композиторів пісні «Чернівецький вальс». Перу майстра належить обробка багатьох українських народних пісень.

Детальніше