TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

Tempub

Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, відгукуючись на нові болі та думи, стаючи до нових скрижалей долі. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка.

Іван Дзюба

Осягнення і переосмислення багатогранної творчої спадщини Кобзаря є шляхом усвідомлення самих себе, своєї національної і культурно-історичної ідентичності.
Значна роль у цьому процесі належить архівам, як скарбницям документальної спадщини. В їхньому ряду – Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного – найбільший національний осередок зберігання та використання аудіовізуальних документальних ресурсів, у тому числі пов’язаних із постаттю видатного митця.
Напередодні ювілею Тараса Шевченка ми розпочинаємо реалізацію спеціального проекту, який буде висвітлювати заходи, що відбуватимуться в архіві впродовж 2013–2014 рр. у межах святкування видатної події в культурному житті України. Особливе значення у цьому проекті матиме розміщення на сайті архіву електронного ресурсу "Шевченкіана аудіовізуальна", орієнтованого на задоволення потреб широкого кола користувачів.Аудіозаписи поетичних творів Т.Г. Шевченка із фондів архіву

Шевченкіана у фонодокументах

Шевченкіана у кінодокументах

Всеукраїнський Шевченківський урок

Документи з історії Шевченківського національного заповідника "Тарасова гора" (м. Канів)

Добірка до річниці перепоховання Т. Г. Шевченка

Документальна виставка "Образ Т. Г. Шевченка в монументальному мистецтві"