TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

До Всесвітнього дня театру

Театр – явище багатолике і многоіпостасне, давнє і щоразу нове. Так чи інакше воно входить у життя кожної людини. Театр захоплює, зачаровує, розвиває, будить думку, дає поживу для розуму і душі. За рішенням IX конгресу Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО з 1962 року щорічно 27 березня відзначається Всесвітній день театру.

У фондах Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного зберігається понад 5 тис. фотодокументів, що висвітлюють театральне життя України з кінця ХІХ до кінця ХХ століття. Представлено більш ніж 70 театральних колективів.

«Театральний» джерельний масив укладений за хронологічним та географічним принципом. Світлини супроводжуються довідковими даними, що включають інформацію про зафіксовану подію або особу чи осіб, місце, дату, автора зйомки, обліковий архівний номер. Серед фотодокументів можна виділити подієві фотографії (переважно сцени з вистав, репетиції, підготовка реквізиту), портретні фотографії (артисти в образах персонажів), видові фотографії (екстер’єр та інтер’єр театральних споруд, сценографія окремих вистав, декорації, ескізи костюмів). Представлені як постановочні знімки, так і ті, що зафіксували пульсуючу і мінливу реальність. Фотодокументи, що відбивають особливості життя театру (умовно назвемо їх «театральними»), як візуальні джерела надзвичайно інформативні. Вони фіксують такі деталі як жест, погляд, вираз обличчя, позу, що дозволяє наблизитися до осягнення перевтілення актора в образ, характер створеного персонажа, сутність і емоційність тієї чи іншої сценічної ситуації, побачити в особливостях гриму, художнього оформлення поєднання унікального і типового в контексті епохи.

До уваги користувачів представляємо добірку фотодокументів, присвячену Всесвітньому дню театру, що репрезентує джерельний масив фотодокументів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного з історії українського театру. Добірка містить 90 світлин у хронологічних рамках 1886 – 1992 рр. Фотодокументи відбивають образно-стилістичну динаміку театральних постановок окремих десятиріч: 80-х рр. ХІХ ст. – 10-х рр. ХХ ст., 20-30-х, 40-50-х, 60-70-х, 80-90-х ХХ ст. Подані світлини представляють знакові імена української сцени, дозволяють порівняти трактування тих чи інших образів персонажів у виконанні різних акторів і різних колективів («Назар Стодоля» Т. Г. Шевченка у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Франка, Галя – Галина Яблонська і Запорізького обласного музично-драматичного театру ім. М. Островського, Галя – Таїсія Литвиненко) чи візуальні зміни у постановці одного й того ж твору на сцені одного й того ж театру у різний час («Ревізор» М. В. Гоголя в Київському українському драматичному театрі ім. І. Франка), побачити особливості сценографії і образного вирішення вистав, які на даний час вже не йдуть на сцені («Священні чудовиська» Ж. Кокто в Київському російському драматичному театрі ім. Лесі Українки) і т. п. Матеріал може бути корисним як для дослідників, так і широкого кола шанувальників театру.


Актори української трупи М. Л. Кропивницького під час гастролей у Санкт-Петербурзі. Зліва направо: сидять М. К. Садовський, Г. П. Затиркевич-Карпинська, М. Л. Кропивницький, М. К. Заньковецька. 1886 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-150361
Українські актори М. Л. Кропивницький, М. К. Садовський, М. К. Заньковецька. Харків, 1886 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-121779
Актори української трупи М. К. Садовського. У центрі (в 3-му ряду) М. К. Заньковецька, М. К. Садовський. 1890-і рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-150373
М. К. Заньковецька в ролі циганки Ази в п’єсі М. П. Старицького "Циганка Аза". 1893 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-084802
Українська оперна співачка С. А. Крушельницька в ролі Графині в однойменній опері С. Монюшка. Кінець ХІХ – поч. ХХ ст.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-183565
П. К. Саксаганський у ролі Кабиці у виставі за п’єсою М. П. Старицького "Чорноморці". Поч. ХХ ст.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. C-000802
М. К. Садовський у ролі Городничого в п’єсі М. В. Гоголя "Ревізор" у постановці Українського театру М. К. Садовського. 1908 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-006985
Сцена зі спектаклю "Цар Едіп" у постановці Молодого театру. Київ, 1918 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-149778
Сцена з однієї з вистав театру ім. Гната Михайличенка. Київ, 1920-і рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-190432
Члени Уманської театральної студії. В центрі – керівник студії, актор П. Т. Коваленко. Умань Київської губернії, 14 вересня 1924 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-162419
Театральний колектив М. К. Садовського (в центрі) в Йозефові. Прага, Чехословаччина, 1924 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 4-017752
Актори театру «Березіль» під час роботи над п’єсою. В центрі – художній керівник театру Лесь Курбас. Харків, 1927 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-097406
Сцена зі спектаклю «Мина Мазайло» за п’єсою М. Г. Куліша у постановці театру «Березіль». Харків, 1929 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-183810
Робота в костюмерних майстернях Київського академічного театру опери і балету УРСР під час підготовки до постановки опери М. А. Римського-Корсакова «Царева наречена». Київ, 1935 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-027223
Сцена зі спектаклю «Ревізор» за п’єсою М. В. Гоголя у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. В ролі Анни Андріївни – Н. М. Ужвій, Хлєстакова – Є. П. Пономаренко. Київ, 1938 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-170559
Співак Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка Ю. С. Кипаренко-Доманський в ролі Отелло в опері Дж. Верді «Отелло». Київ, 1940 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-027069
Співачка Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка О. А. Петрусенко в ролі Тоски в опері Дж. Пуччині «Тоска». Київ, 1940 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-027169
Сцена з вистави «Суєта» за п’єсою І. Карпенка-Карого у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка під час виступу на фронті. В центрі – народний артист УРСР Г. П. Юра 1941–1942 рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-123397
Актриса Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка П. М. Нятко в ролі Мавки у п’єсі Лесі Українки «Лісова пісня». Київ, 1920–1930 рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-190562
Сцена із вистави «Любов і дим» за п’єсою І. Дніпровського у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. 1940-і рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-167126
Актор Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка Габріель Нелідов у ролі Фірса у п’єсі А. П. Чехова «Вишневий сад». Київ, 1946 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-019619
Актор Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка В. М. Добровольський в ролі Лопахіна у п’єсі А. П. Чехова «Вишневий сад». Київ, 1946 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-019616
«Остання жертва» О. М. Островського в постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. В ролі Юлії Павлівни Тугіної – Н. М. Ужвій. Київ, 1946 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-037269
Актори Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка, народні артисти СРСР А. М. Бучма, Г. П. Юра. Київ, 14 квітня 1949 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-037072
Сцена зі спектаклю «Мартин Боруля» за п’єсою І. Карпенка-Карого у постановці Київського українського драматичного театру ім. І.Я . Франка. В ролі Мартина Борулі – народний артист СРСР Г. П. Юра (в центрі). Київ, 1950-і рр. Автор зйомки І. Кропивницький
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-130308
Сцена зі спектаклю «Васса Желєзнова» за п’єсою Максима Горького у виконанні акторів Львівського українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. Васса – заслужена артистка УРСР В. Любарт, Прохор – народний артист СРСР В. Романицький. Київ, 19 червня 1952 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-051393
Сцена зі спектаклю «Ревізор» за п’єсою М. В. Гоголя у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. В ролі Анни Андріївни – Н. М. Ужвій, Городничого – Г. П. Юра. Київ, 4 лютого 1952 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-51398
Заслужений артист УРСР Є. П. Пономаренко в ролі Хлєстакова в п’єсі М. В. Гоголя «Ревізор» у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. Київ, 8 лютого 1952 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-047064
Сцена із другого акту вистави «Мертві душі» за повістю М. В. Гоголя у постановці Київського російського драматичного театру ім. Лесі Українки. В ролі Чичикова – М. Білоусов, Плюшкіна – Г. Лазарев. Київ, 8 квітня 1952 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 4-017114
Актор Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка К. П. Степанков у ролі Серьожі у п’єсі В. А. Суходольського «Арсенал». Київ, 1950-і рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-150406
Сцена біля фонтану із п’ятої картини вистави «Дівчина з глеком» за п’єсою Лопе де Вега у постановці Ворошиловградського театру російської драми. В ролях: Леонора – Е. А. Гладка, Марія – Р. І. Світинська, Луша – Т. Ф. Цимбалюк. Ворошиловград, 4 лютого 1950 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-022274
Актриса Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка Г. Г. Яблонська в ролі Галі у п’єсі Т. Г. Шевченка «Назар Стодоля». Київ, 1951 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-150224
Актори Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка озвучують ролі під час радіотрансляції вистави «Страшний суд». Зліва направо: Г. Жирова, Л. Комарецька, І. Л. Маркевич, В. Ф. Чайка, І. В. Кононенко, А. М. Дринівна, Д. О. Мілютенко, М. Пилипенко, О. Романенко, П. М. Нятко, М. Світенко, режисер С. М. Ткаченко. Київ, 1950-і рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-166980
Актор Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка, народний артист УРСР Д. О. Мілютенко в ролі Тараса Шевченка у п’єсі за однойменною повістю О. Є. Ільченка «Петербурзька осінь». Київ, 1954 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-149995
Сцена із другого акту п’єси «Петербурзька осінь» за однойменною повістю О. Є. Ільченка у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка під час гастролей у м. Москві. В ролі Тараса Шевченка – Д. О. Мілютенко 4 червня 1954 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-085856
Сцена із першого акту опери О. П. Бородіна «Князь Ігор» у постановці Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка. Травень 1954 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-076745
Сцена з балету П. І. Чайковського «Лебедине озеро» у постановці Одеського театру опери і балету. Одилія – заслужена артистка УРСР І. Михайличенко, Принц – А. Данченко. Одеса, грудень 1954 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-085868
Актор Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка, народний артист СРСР Г. П. Юра у ролі Сурми у п’єсі І. Карпенка-Карого «Суєта». Київ, [1950 – 1955 рр.].
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-064635
Фінальна сцена спектаклю «Украдене щастя» за п’єсою І. Я. Франка у виконанні акторів Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. Справа наліво: Д. О. Мілютенко (Микола Задорожний), О. Я. Кусенко (Анна), М. О. Задніпровськи1 (Михайло Гурман). Київ, 24 серпня 1956 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-073472
Актор Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка, народний артист СРСР Г. П. Юра (праворуч) проводить заняття драматичної студії при Київському українському драматичному театрі. ім. І. Я. Франка. Київ, 18 січня 1958 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-083746
Сцена з вистави «Учитель» за п’єсою І. Я. Франка у постановці Львівського театру юного глядача. Львів, травень 1958 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-063807
Сцена з трагедії В. Шекспіра «Король Лір» у виконанні акторів Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. Лір – народний артист СРСР М. М. Крушельницький (справа), блазень – народний артист УРСР Д. О. Мілютенко. Київ, 14 березня 1959 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-087365
Сцена з першої дії п’єси М. П. Старицького «Не судилося» у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. В ролі Михайла – М. Косенко, Катрі Дзвонарівни – Г. Яблонська (зліва), Пашки – Ю. Ткаченко. Київ, 25 жовтня 1959 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-084161
Сцена з вистави «Фараони» за комедією О. Ф. Коломійця у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. В ролях (зліва направо): Аристарх – С. С. Лихогоденко, Оверко – М. Ф. Яковченко, Таран – М. Ф. Покотило, Онисько – М. Л. Панасьєв, Корній – М. О. Задніпровський. Київ, 1961 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-241495
Сцена з першого акту п’єси Т. Г. Шевченка «Назар Стодоля» у виконанні акторів Запорізького музично-драматичного театру ім. М. О. Щорса. Галя – Таїсія Литвиненко, Назар – Володимир Єфимов. Запоріжжя, 11 березня 1961 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-093773
Сцена з оперети І. О. Дунаєвського «Біла акація» у постановці Київського театру музичної комедії. В ролях (зліва направо): Таня – Н. Анникова, Льоша – П. Панаєв, Дівчина – Д. Андреюк, Саша – М. Зуєнко. Київ, листопад 1961 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-074774
Бутафори Київського театру ляльок В. В. Васильєва, Н. Е. Скорик за роботою. Київ, 1960-і рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-150054
Сцена з вистави «Титарівна» за п’єсою М. Л. Кропивницького у постановці Чернівецького державного музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської. На передньому плані (справа наліво): Трохим Рокота – С. М. Барановський, Титарівна – В. В. Безпольотова. Чернівці, 27 січня 1964 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-105706
Сцена з вистави «Для домашнього огнища» за однойменною повістю І. Я. Франка у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. В ролі капітана Антося Ангаровича – заслужений артист УРСР С. І. Станкевич, Анелі Ангарович – народна артистка СРСР О. Я. Кусенко. Київ, 28 вересня 1968 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-120545
Солісти Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка, заслужений артист УРСР А. В. Іщенко в ролі Ленського (справа), народний артист СРСР Ю. О. Гуляєв у ролі Онєгіна в опері П. І. Чайковського «Євгеній Онєгін». Київ, 1970-і рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-161627
Сцена з опери Дж. Верді «Травіата» у постановці Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка. В ролі Віолети – народна артистка СРСР Є. С. Мірошниченко. Київ, 1970-і рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-241563
Сцена з вистави «Ярослав Мудрий» за п’єсою І. А. Кочерги у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. Ярослав Мудрий – народний артист СРСР А. Є. Гашинський, Єлизавета – В. М. Плотникова. Київ, 1970-і рр.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-149991
Сцена зі спектаклю за п’єсою Лесі Українки «Касандра» у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. Касандра – народна артистка УРСР Ю. С. Ткаченко, Гелен – заслужений артист УРСР Б. П. Ставицький. Київ, 25 лютого 1971 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-165409
Сцена з вистави «Наливайко» за однойменним романом І. Ле у постановці Ровенського державного музично-драматичного театру ім. М. Островського. Ровно, 3 листопада 1971 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-118116
Репетиція п’єси О. М. Островського «Безприданниця» в Київському російському драматичному театрі ім. Лесі Українки. В ролі Лариси – народна артистка УРСР А. М. Роговцева. Київ, 9 квітня 1973 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-131680
Солістка Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка, заслужена артистка УРСР Т. А. Таякіна виконує партію Есмеральди із балету Ц. Пуні «Есмеральда» під час ІІІ Всесоюзного фестивалю мистецтв «Київська весна». Київ, 30 травня 1975 р. Автор зйомки А. Н. Євсеєв.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-155313
Сцена з опери Дж. Верді «Ріголетто» у постановці Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка. В ролі герцога Мантуранського (в центрі) – народний артист СРСР А. Б. Солов’яненко. Київ, 6 червня 1975 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-173538
Соліст Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка, народний артист СРСР Д. М. Гнатюк (зліва) і народний художник СРСР Ф. Ф. Нірод обговорюють сценографію до опери О. П. Бородіна «Князь Ігор». Київ, 1975 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-213123
Сцена з балету А. І. Хачатуряна «Спартак» у постановці Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка. Київ, 25 червня 1977 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-168478
Актор Львівського українського драматичного театру ім. М. Заньковецької Ф. М. Стригун у ролі лейтенанта Сагайди у виставі за однойменним романом О. Т. Гончара «Прапороносці». Львів, 1978 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 2-123608
Актор Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка, народний артист УРСР Б. С. Ступка у ролі Маляра в п’єсі О. Ф. Коломійця «Дикий Ангел» у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. Київ, 1980 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-220268
Солістка Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка, народна артистка СРСР Є. С. Мірошниченко у гримерній. Київ, вересень 1981 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-153819
Актори Ужгородського лялькового театру під час репетиції. В центрі – головний режисер театру Н. Г. Волошин. Ужгород (Закарпатська область), січень 1982 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-163577
Сцена з вистави за романом Ф. М. Достоєвського «Гравець» у постановці Київського російського драматичного театру ім. Лесі Українки. Генерал – народний артист УРСР А. Г. Решетников, Бланш – заслужена артистка УРСР Л. В. Кадочникова. Київ, лютий 1982 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-215508
Художники Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка готують декорації до вистави. Лютий 1982 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-175758
Балетмейстер-репетитор Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка, народний артист УРСР В. І. Круглов та солісти театру, народна артистка УРСР Л. І. Сморгачова, заслужений артист УРСР С. А. Лукін під час репетиції. Травень 1982 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-163664
Фінал балету Є. Ф. Станковича «Ольга» у постановці Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка. 1982 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-149731
Сцена з вистави за п’єсою Н. В. Думбадзе «Я, бабуся, Іліко та Іларіон» у постановці Київського російського драматичного театру ім. Лесі Українки. Іліко – народний артист УРСР А. Г. Решетников (зліва), бабуся –народна артистка УРСР В. Г. Заклунна, Зуріко – О. М. Ісаєв. 25 листопада 1982 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-215433
Сцена з бурлеск-опери «Енеїда» за однойменною поемою І. П. Котляревського у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. В ролі Енея – заслужений артист УРСР А. Г. Хостікоєв (у центрі). Київ, грудень 1986 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-186670
Головний режисер Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка, народний артист УРСР С. В. Данченко (в центрі) проводить репетицію. Київ, лютий 1987 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-187175
Сцена з вистави за п’єсою Ж. Кокто «Священні чудовиська» у постановці Київського російського драматичного театру ім. Лесі Українки. Ангел Артебіз – О. М. Ісаєв, Шарлотта – Л. В. Кадочникова, Естер – А. М. Роговцева. Київ, 26 вересня 1987 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-187899
Сцена з вистави «Майстер і Маргарита» за однойменним романом М. О. Булгакова у постановці Київського українського драматичного театру ім. І. Я. Франка. Майстер – Б. С. Ступка, Маргарита – Л. І. Куб’юк. Київ, грудень 1987 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-186539
Сцена із балету А. І. Хачатуряна «Спартак» у постановці Львівського театру опери і балету ім. І. Я. Франка. Львів, 28 січня 1988 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-202240
Інженер С. Н. Кришталь (зліва направо), начальник радіослужби К. К. Лотоцький, старший інженер звукозапису О. П. Бєляковський перевіряють обладнання в апаратній звукозапису під час реконструкції Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка. Київ, січень 1988 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-193987
Актриса Львівського українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, народна артистка УРСР Л. М. Кадирова у ролі місіс Хешебай у виставі за п’єсою Б. Шоу «Дім, де розбиваються серця». Львів, січень 1988 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-193863
Сцена з вистави за п’єсою Г. Лорки «Криваве весілля» у постановці Київського російського драматичного театру ім. Лесі Українки. Наречена – О. В. Сумська, Жених – В. М. Борисюк. Київ, листопад 1988 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-194688
Група акторів Львівського експериментального театру-студії пантоміми і оригінального жанру «Мімограй». В центрі – крівники театру Ірина та Анатолій Гугніни з сином. Львів, червень 1989 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-195828
Сцена з опери Б. М. Лятошинського «Золотий обруч» у постановці Київського академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка. Захар Беркут – народний артист УРСР М. С. Шопша (зліва), Тугар Вовк – народний артист СРСР А. Ю. Мокренко. Київ, грудень 1989 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-202987
Сцена з опери-казки О. Костіна «Зачарований олень» у постановці Київського дитячого театру. Король – В. Плетинь (зліва), Лісовик – О. Барабаш, Кат – С. Павленко. Київ, 9 січня 1990 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-202305
Сцена з вистави за п’єсою В. О. Шевчука «Сад божественних пісень» у постановці Київського театру «Сузір’я». 1-й зліва О. Б. Ступка, 2-й ліва народний артист УРСР Б. С. Ступка (в ролі Григорія Сковороди), зліва А. В. Гнатюк. Київ, 26 лютого 1990 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-228228
Сцена з вистави за п’єсою Б. Жолдака «Козак Мамай та скифська баба» у постановці Київського театру юного глядача. У ролях (зліва направо): Ломисила – О. Журан, Козак Мамай – Ю. Критенко, Невситимець – С. Озеряний. Київ, грудень 1991 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-228000
Сцена з вистави за п’єсою М. Г. Куліша «Отак загинув Гуска» у постановці Кіровоградського обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького. Кіровоград, березень 1992 р.
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного од. обл. 0-227991