Аудіовізуальна Шевченкіана ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного

Головна

Фото

Кіно

Фоно

Видання

Постать і творчість Т. Г. Шевченка впливала і продовжує впливати на формування українського національного культурного простору. Осягнення і переосмислення багатогранної творчої спадщини Кобзаря є шляхом усвідомлення самих себе, своєї національної і культурно-історичної ідентичності. Рік за роком відбувається поступова кристалізація поглядів на постать Великого українця. Значна роль у цьому процесі належить архівам, як скарбницям документальної спадщини.

У кожній із чотирьох самостійних колекцій кіно-, відео-, фото- і фонодокументів архівного зібрання ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного відклався масив документів, присвячених життю і творчості Т. Г. Шевченка, які становлять своєрідний документальний комплекс, унікальну аудіовізуальну Шевченкіану.

У Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г. С. Пшеничного зберігається:

 

  1. 360 кінодокументів
  2. 600 фотодокументів
  3. 800 фонодокументів
 Ваші зауваження чи побажання, просимо надсилати на пошту: spd_tsdkffa@arch.gov.ua
Фототека архіву містить близько 600 документів, присвячених Т. Г. Шевченку Подієві та видові знімки з часовим окресленням 1861–2014 рр.

Документи діляться на наступні тематичні группи:

Масив кінодокументів, присвячених Т. Шевченку, у зібранні ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного становить 360 од. обл. (часові межі 1918 – 1995 рр.)

За способом організації екранного матеріалу й змістовим наповненням:

Кінодокументи, що знаходяться на зберіганні в архіві:

Фоношевченкіана Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного охоплює понад 800 аудіальних документів (1906 р. –2000 р.) і дає уявлення про напрямки освоєння Шевченківської теми в музичному, драматичному і виконавсько-дєкламаторському мистецтві ХХ ст. – початку ХХІ ст.

ВОКАЛЬНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ