TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

ІНФОРМУЄМО ГРОМАДСЬКІСТЬ


До 100-річчя від дня заснування Національного університету оборони України ім. І. Д. Черняховського


З нагоди 100-ї річниці від дня заснування Національного університету оборони України ім. І. Д. Черняховського Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного пропонує аудіовізуальні документи, що можуть бути використані для організації документальних виставок, конференцій, ілюстрування публікацій, створення фільмів і телепередач тощо.

У фондах Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного зберігається понад 46 фотодокументів та 9 кінодокументів з історії Національного університету оборони України ім. І. Д. Черняховського.

Фотодокументи (1938–1996) – це, насамперед, зображення курсантів під час теоретичних та практичних занять, прийняття присяги, показових виступів, у години дозвілля. Показано викладацький склад, зліт відмінників університету. Цікавими є світлини, що ілюструють церемонію вручення навчальному закладу болгарського ордена “9 Вересня 1944 р.”, відвідання установи делегацією АН УРСР на чолі з Б. Є. Патоном тощо.

Кінодокументи (1946–1990) представлені сюжетами з кіножурналів, а також окремими телесюжетами. На особливу увагу заслуговує кіносюжет 1947 р. про теоретичні заняття в закладі, які проводить Герой Радянського Союзу І. Є. Самбук. Цікавим є телесюжет 1989 р., де показано вручення дипломів випускникам університету.

Для ознайомлення з архівними документами та відбору необхідної аудіовізуальної інформації, оформлення замовлень на виготовлення копій пропонуємо відвідати архів.