TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

ІНФОРМУЄМО ГРОМАДСЬКІСТЬ


До 180-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка


З нагоди 180-річного ювілею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного пропонує свою унікальну колекцію аудіовізуальних документів для відтворення багаторічної історії національного університету, що можуть бути використані при підготовці ювілейних вечорів, наукових конференцій, тематичних «круглих столів», семінарів, телепередач, а також в організації виставок, поповненні експозиції музею чи веб-сторінки, дослідженні історії вузу.

У фондах Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного зберігається понад 400 фотодокументів, 150 кінодокументів та 23 відеодокументи з історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У численних кіножурналах, теле- та кінофільмах, відзнятих протягом 1944 – 2007 років, показано зовнішній та внутрішній вигляд університету, інтерв’ю викладачів, посвячення в студенти, лекції, екзаменаційні сесії, студентські загони, наукові дослідження, вшанування найстаріших вчених, нагородження вузу, виступи колективів художньої самодіяльністі тощо. На особливу увагу заслуговують кінофільми, присвячені навчальному закладу, “Найвища нагорода”(1959, реж. А. Фернандес-Ібаньєс) та “Імені великого Kобзаря” (1959, реж. А. Фернандес-Ібаньєс), а також стрічка “Несущий факел” (1983, реж. Г. О. Десятник, Р. О. Синько) про святкування 150-річчя університету.

Фотодокументи висвітлюють навчальний процес і наукову діяльність колективу університету, зовнішній та внутрішній вигляд закладу в різні часи (зокрема, руйнування будівлі університету в роки Другої світової війни), будівництво і відкриття нових корпусів, вступні іспити і студентське життя, урочисті збори і свята, інші події з історії вузу.

Невелика кількість фотодокументів дорадянської доби зафіксували будівлю одного з найстаріших вузів України, співробітників біологічної та епідеміологічної лабораторії при університеті під час роботи (друга половина ХІХ ст.), групи студентів університету на відпочинку (1907), групи викладачів (1915).

Для відбору необхідної аудіовізуальної інформації та оформлення замовлень на виготовлення копій запрошуємо відвідати архів, співробітники якого нададуть Вам кваліфіковану консультацію і допоможуть відібрати необхідні документи.