TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

ІНФОРМУЄМО ГРОМАДСЬКІСТЬ


Пам’яті видатного українського митця Б. С. Ступки


22 липня 2012 р. пішов із життя видатний український актор, народний артист СРСР, Герой України Богдан Сильвестрович Ступка. Б.Ступка Доля подарувала цій непересічній особистості непросту, проте надзвичайно насичену творчу біографію, віхи якої закарбовано знаковими образами у театрі й кіно.

У фондах ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного зберігається понад п’ятдесят фотодокументів, на яких Б. С. Ступка у ролі Механтропа (“Фауст і смерть”), Глостера (“Ричард ІІІ”), Майстра (“Майстер і Маргарита”), Маляра (“Дикий Ангел”), Тев’є (“Тев’є Тевель”), Миколи Задорожного (“Украдене щастя”), І. П. Войницького (“Дядя Ваня”), гетьмана В. Брюховецького (“Чорна рада”) тощо. Низка фотографій представляє митця у колі колег, на зустрічах із глядачами. Серед них – світлини, зроблені під час зустрічі Б. С. Ступки із колективом ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного в 1986 р. та фото М. О. Куріна, відзняті 24 липня 2012 р. під час скорботної церемонії прощання народу України, світової громадськості – поціновувачів таланту великого майстра театру і кіно.

У архіві зберігається 29 кіно- і 10 відеодокументів, які розкривають творчу і громадську діяльність актора. На кіно- і відеокадрах Б. С. Ступка на театральному кону, знімальному майданчику, під час прес-конференцій, інтерв’ю, фестивалів і конкурсів, на різноманітних заходах під час перебування на посаді міністра культури і мистецтв України тощо.

Пропонуємо ознайомитись із добірками фото-, кіно- та відеодокументів із фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного, які висвітлюють творчий шлях Б. С. Ступки і будуть цікавими для всіх шанувальників таланту митця, стануть у нагоді для підготовки публікацій, виставок, теле- і радіопередач, документальних фільмів.