TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

23 – 24 травня 2013 року у Києві в рамках ХIІ Київського міжнародного фестивалю документальних фільмів "Кінолітопис-2013" вперше відбудеться Міжнародна конференція кіноархівів світу "Нове життя – старому кіно".

Історія кіно як невід’ємна складова історії культури органічно поєднує в собі сьогодення і минуле, що історично зосереджується в кіноархівах – осередках, покликаних зберігати, примножувати кінематографічну спадщину і передавати її наступним поколінням, а також відігравати роль центрів з просування культури кіно.

В Україні таким осередком є Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного, який виступив ініціатором й організатором проведення заходу. До участі в конференції запрошені провідні фахівці кіноархівів Азербайджану, Білорусі, Росії, Узбекистану, які мають великий досвід, володіють сучасними архівними технологіями і методами роботи.

Організатори сподіваються, що конференція стане платформою для розгляду найактуальніших проблем, які турбують сьогодні архівну спільноту на теренах пострадянського простору та за його межами. Перевага надаватиметься обговоренню практичного досвіду роботи учасників у таких галузях, як забезпечення збереженості та використання кінематографічної спадщини.

Основна мета конференції – встановлення й активізація контактів між професійними колами, розробка спільних проектів, у тому числі з метою просування найкращих зразків старого кіно в сучасний медіа-простір.

Офіційне відкриття заходу відбудеться 23 травня о 10:00 в Центрі науки і культури Росії у Києві. У цей же день учасниками конференції будуть зроблені пленарні доповіді з основних проблем розглянутої тематики.

Крім пленарного засідання у рамках конференції відбудеться українська прем’єра фільму "Целулоїдна людина" (Індія, режисер Шивендр Сінг Данапур) про засновника Національного кіноархіву Індії пана П. К. Наїра.

У програмі конференції буде презентована унікальна кіноробота українського режисера Олега Павлючєнкова "Колір Часу — Війна" - перша колоризована документальна опера вітчизняної кінохроніки часів Другої світової війни.

Загальну панораму конференції доповнюватимуть архівні раритети, представлені зарубіжними кіноархівами на ретропоказі, що відбудеться 24 травня у приміщенні Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного. Програма ретроспективного показу архівного кіно присвячена 70-й річниці закінчення Другої світової війни.