ОДИНИЦЯ ОБЛІКУ. За лаштунками архівних документів

      Якщо Всесвіт складається з атомів, то архівні зібрання складаються з одиниць обліку. Одиниця обліку – це одиниця виміру кількості архівних документів, номер конкретного документу, що зберігається в архівному зібранні.

      Архівний світ чітко структурований і впорядкований. Тут історія постає у фізичних, зримих і звукових образах. Логічний і впорядкований – не означає нудний! Теорія про Всесвіт, як бібліотеку, сповнену таємниць, цілком стосується і архіву. Кожна архівна одиниця обліку має свою особисту історію, часом із карколомними поворотами, а за кожним документом постають долі його героїв і творців.

      Проєкт ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного «Одиниця обліку. За лаштунками архівних документів» покликаний презентувати широкій аудиторії аудіовізуальні документи з архівної колекції. Кожен окремий випуск висвітлюватиме історію створення, функціонування, архівного зберігання однієї одиниці обліку в соціокультурному та історичному контексті.

ВИПУСК 1. "Новий роман"

Провідний науковий співробітник сектору публікації документів Людмила Григорівна Касян розповідає про історію створення та зберігання кінодокумента з колекції Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, присвяченого українському письменнику Юрію Івановичу Яновському.

Показано сюжет із кіножурналу «Радянська Україна» № 38, 1947 р. «Новий роман», архівний номер (одиниця обліку) 397.

 

Матеріали:

Адіовізуальні документи в контексті Автобіографічного синергену Юрія Яновського

Людмила Касян

ВИПУСК 2. Сюжет з "Кіножурналу" ВУФКУ

Провідний науковий співробітник сектору публікації документів ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного Людмила Григорівна Касян розповідає про окремі  аудіовізуальні документи із колекції Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, присвячені Дмитру Івановичу Яворницькому.

Показано німий сюжет «Професор Єварницький дає пояснення і поради військово-спортивній експедиції» з кіножурналу Одеської кінофабрики ВУФКУ № 37/ 132 за 1929 р. (оператор Ю. В. Голдабенко), архівний номер (одиниця обліку) 1412.

 

Матеріали:

Історична правда з Вахтангом Кіпіані: Дмитро Яворницький

Академік Дмитро Яворницький в аудіовізуальних документах ХХ ст.(до 160-річчя від дня народження)

Тематичний огляд до 160-річчя від дня народження Дмитра Івановича Яворницького

ВИПУСК 3. Епоха в документах & "Документи епохи"

Провідний науковий співробітник сектору публікації документів ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного Людмила Касян розповідає про історію створення та зберігання кінодокумента із колекції Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г. С. Пшеничного, монтажного фільму ВУФКУ (1928 р., режисер Леонід Могилевський (leonide Moguy) «Документи епохи».

Зйомка і монтаж – завідувач сектору публікації документів ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного Степан Анахов. Показано фрагменти фільму «Документи епохи», архівний номер 593.

ВИПУСК 4. Наталія Ужвій очима Сергія Параджанова

Провідний науковий співробітник сектору публікації документів ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного Людмила Касян розповідає про документальну стрічку Сергія Параджанова «Наталія Ужвій» (1959 р.), яка зберігається в колекції Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г. С. Пшеничного.

Зйомка і монтаж – завідувач сектору публікації документів ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного Степан Анахов.

Показано фрагменти фільму «Наталія Ужвій», архівний номер 4651.

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International