22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

В цей зимовий день 1919 року на Софійській площі у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Ця дата стала символом демократичного об’єднання українських земель в одній суверенній державі, а ідея соборності – визначальною для наступних поколінь.

Для єдності немає обмежень і відстань не має значення. Як і тридцять три роки тому, коли мільйони українців утворили «Живий ланцюг», з’єднавши Івано-Франківськ (через Львів) і Київ у день 71-ї річниці Акта Злуки та продемонструвавши єдність української нації, її бажання жити в самостійній державі. Зараз ми єдині як ніколи, наші серця б’ються в унісон із серцем могутньої і нескореної України, і саме це допомагає нам разом долати ворога.

З нагоди свята пропонуємо відеоролик, створений з фрагментів кінофільму «Злука» (1990, Укркінохроніка, режисер В. Пивоваров) і відеофільму «Зі щитом Соборності» (2004, Укртелефільм, режисер С. Дудка). З Днем Соборності України! Пишаймося, що ми Українці!

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International