«РАЗОМ МИ – СИЛА»
(до Дня Гідності та Свободи)

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року). У цей день ми вшановуємо пам’ять про людей, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод громадян, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Події Революції Гідності 2013–2014 рр. на Майдані показали, наскільки кожен українець є свідомим і небайдужим не тільки до того, що відбувається в його державі, але й у наданні допомоги один одному. На думку соціологів, саме в цей період зародився наймасштабніший волонтерський рух, що став ознакою єдності всіх українців.

За покликом душі цілодобово на Хрещатик приїздили й приходили тисячі містян, які надавали безкоштовну допомогу мітингувальникам. Вони взяли на себе велику частину роботи з облаштування більш-менш комфортних умов перебування людей на Майдані: організовували польові кухні, встановлювали намети, готували «коктейлі Молотова», збирали кошти, надавали допомогу з комунікації. До цього волонтерського руху долучалися також – медики, юристи, психологи, які прагнули фахово допомогти однодумцям. За лічені дні виникли десятки волонтерських ініціатив та інтернет-проєктів: «#єврохостел» (допомога з розміщення протестувальників в квартирах киян), «Євромайдан.SOS», «Майдан.Медик» тощо.

Підтримка волонтерів стала незламною опорою Революції Гідності та невидимим фронтом, завдяки яким Майдан вистояв і переміг.

Сьогодні до Дня Гідності та Свободи пропонуємо добірку фотодокументів «Разом ми – сила» з фондів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International