ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ АУДІОВІЗУАЛЬНОЇ СПАДЩИНИ

27 жовтня відзначається Всесвітній день аудіовізуальної спадщини (World Day for Audiovisual Heritage) та 30-та річниця програми «Пам’ять світу», започаткованої ЮНЕСКО в 1992 році. Святкування проходить під гаслом «Ваше вікно у світ: залучення документальної спадщини для сприяння інклюзивним, справедливим і мирним суспільствам».

30 жовтня 2017 р. Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного отримав сертифікат про включення аудіовізуальних документів, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою та ліквідацією наслідків аварії, до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу». Перлиною архівної колекції чорнобильської тематики є кінофільм «Чорнобиль. Хроніка важких тижнів» – остання робота режисера-кінодокументаліста, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Микитовича Шевченка.

Архів як найбільша установа, що забезпечує збереженість аудіовізуальної спадщини в Україні, приєднується до міжнародного свята та пропонує до перегляду фрагмент кінострічки. Ці кадри дозволять краще усвідомити причини найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття та спонукають до глибшого розуміння важливості ядерної та радіаційної безпеки всього людства.

 

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International