НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Європейська інтеграція України – складний, багаторівневий, поступовий процес. Він охоплює різні сфери діяльності суспільства – політичну, економічну, соціальну, культурну. Однак особливу роль відіграв саме психологічний фактор – свідомий європейський вибір громадян, підтримка руху країни до ЄС, утвердження в українському суспільстві європейської ідентичності.

Відносини між Україною та ЄС були започатковані ще в грудні 1991 року, коли ЄС офіційно визнав незалежність України, коли Міністр закордонних справ Нідерландів, як представник головуючої в ЄС країни, у своєму листі від імені Європейського Союзу офіційно визнав незалежність України. У подальшому стратегічний курс України на європейську інтеграцію був підтверджений та розвинутий у Стратегії інтеграції України до ЄС, яку схвалено 11 червня 1998 року, та Програмі інтеграції України до ЄС, схваленій 14 вересня 2000 року. В ній була проголошена довготермінова стратегічна мета – європейська інтеграція України.

У листопаді 2013 року відмова вищого керівництва держави від підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС спричинила масовий мирний протест в Україні на захист євроінтеграційних прагнень народу України, що отримав назву «Євромайдан». Результатом перемоги євромайданівців стало підписання 13 березня 2014 року Верховною Радою України Постанови «Про підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі», якою підтверджується незворотність курсу України на європейську інтеграцію, метою якої є набуття членства в Європейському Союзі.

Нарешті Україна – кандидат на членство в ЄС. І це перший випадок в історії, коли країна у стані війни отримує статус кандидата на членство в ЄС. Сьогодні Україна як ніколи відчуває підтримку європейських держав в умовах  військової агресії Російської Федерації.

Дякуємо за підтримку !

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International