ДОКУМЕНТУВАННЯ ПОДІЙ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного активно продовжує роботу з виконання одного із пріоритетних завдань сьогодення – документування хроніки подій російсько-української війни. На архівне зберігання у травні-червні 2022 року прийнято:

– 569 фотодокументів, переданих кінооператором С. Є. Михальчуком, фотографами К. П. Савенком (Костянтином Совою) та К. Г. Ліберовим, головним спеціалістом нашого архіву О. С. Бабенком. Фотодокументи відображають наслідки збройної агресії росії проти України у 2022 р. у м. Києві, м. Ірпені, с. Білогородка Бучанського району Київської області, смт Велика Димерка та с. Богданівка Броварського району Київської області, м. Барвінковому Ізюмського району Харківської області та інше;

– 42 відеодокументи, що надійшли на зберігання від  ТОВ «ТТБ СТУДІО», ГО «УКРАЇНЕР», серед яких: документальний відеофільм «Маріуполь. Хроніки пекла», 2022 р.; документи проєктів «Деокупація. Експедиція звільненими регіонами» та «War in Ukraine», 2022 р.; окремі відеосюжети хроніки російсько-української війни;

– 50 фонодокументів, що містять аудіозаписи випусків радіопрограм «Війна в Україні» виробництва ТОВ «Телерадіокомпанія «Радіо-Ера». Проєкт виходив в ефір телерадіокомпанії впродовж лютого – травня 2022 року.

Частина документів з нових надходжень пройшла експертизу цінності та відповідним рішенням ЕПК ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного внесена до Національного архівного фонду.

Щиро дякуємо усім власникам аудіовізуальних документів, хто допомагає Архіву навічно зберегти пам᾿ять про героїв-захисників, наші перемоги та звірства російських окупантів.

Віримо в Україну та нашу Перемогу!

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International