«РИНОК –ЛЕГЕНДА» ДО 110-РІЧЧЯ ВІДКРИТТЯ БЕССАРАБСЬКОГО РИНКУ

У центрі Києва на Бессарабській площі розташувався один із найкрасивіших і найстаріших ринків – Бессарабський критий ринок. Будівля ринку – це не тільки цікава архітектурна забудова, але й унікальна локація для містян, зі своєю історією, атмосферою, дивовижними переказами та повір’ями продавців.

Ідея побудови на цьому місці великого ринку не була випадковою. Сьогодні навіть складно уявити, що в середині ХІХ століття тут був пустир, який постійно заливався потоками води з навколишніх пагорбів. Пізніше тут розташовувалися заїжджі двори, проводилися святкові гуляння і встановлювалися циркові павільйони. Минали роки, місто швидко забудовувалося і місцина навколо Бессарабки фактично опинилася у центрі міста. Винила потреба звести щось більш красиве і презентабельне, наприклад, театр чи цирк. Після обговорення різних варіантів зійшлися на думці, що ця місцина ідеальна для торгівлі, а отже, критий ринок буде найкращим рішенням.

У 1910 році на гроші, які заповів місту промисловець, меценат Лазар Бродський, за проєктом польського архітектора Генріха Гая, почалося будівництво ринку. 3 (16) липня 1912 року відбулося його урочисте відкриття. Ринок був оснащений за останнім словом техніки. У підвалах була встановлена перша в Києві і третя в імперії холодильна установка.

Будівля створена в стилі пізнього модерну, її фасад прикрасили барельєфи і скульптури, а над головним входом розміщений барельєф архангела Михаїла, покровителя міста Києва.

З початку ХХ століття і до наших днів Бессарабський ринок є осереддям торгівлі в Києві і, незважаючи ні на які буремні події в історії, він продовжує своє функціонування.

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International