НАУКА – ВЕЛИКА ПРАЦЯ І БЕЗКІНЕЧНИЙ ШЛЯХ

«Наука потрібна народу. Країна, яка її не розвиває, перетворюється в колонію».

Фредерік Жоліо-Кюрі

У третю суботу травня в Україні відзначається День науки. Свято було встановлено Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97.

Хоча ми відзначаємо його лише двадцять п’ять років, українська наука як сфера суспільної діяльності та соціальний інститут має давні витоки і традиції та значні досягнення. Національна академія наук України (НАНУ) була створена ще 27 жовтня 1918 року, а українські наукові школи, імена визначних вчених відомі в усьому світі: Петро Бобонич, Юрій Кондратюк, Олександр Богомолець, Євген і Борис Патони, Григорій Костюк, Микола Амосов, Віктор Глушков, Марина В’язовська та багато багато інших. Сучасні наукові звершення «стоять на плечах» попередніх поколінь науковців.

Людство розвивається завдяки науці, від винаходів, що полегшують щоденний побут, до новітніх нанотехнологій, котрі продовжують людське життя, допомагають освоювати нові планети і створювати віртуальні реальності. Уявити сучасне життя без досягнень науки надзвичайно важко, практично неможливо.

Наука – основа інтелектуального потенціалу нації, її гідного майбутнього. Розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження новітніх технологій є запорукою економічного зростання держави. Не дивлячись на багаторічні труднощі й перешкоди, українська наука, у багатьох галузях продовжує гідно конкурувати з провідними закордонними науковими інститутами, центрами та лабораторіями.

З нагоди свята зичимо усім українським науковцям, ученим, дослідникам, науково-педагогічним працівникам миру, міцного здоров’я, невтомності на безкінечному шляху наукового пошуку, нових відкриттів і незгасного світла істини.

Пропонуємо вашій увазі добірку світлин із архівного зібрання, присвячену історії розвитку вітчизняної науки.

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International