ДОКУМЕНТУВАННЯ ВОЄННИХ ПОДІЙ

Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного продовжує роботу з документування хроніки подій російсько-української війни та формування аудіовізуальних колекцій документами, які сьогодні є свідченнями злочинів агресора, відчайдушної боротьби українського народу за право жити вільно у своїй країні, самостійно обирати власне майбутнє.  Завдяки наполегливій праці наших співробітників для зберігання в Архіві відібрано:

  • 300 фотодокументів, які хронологічно охоплюють період з 24 лютого по 17 квітня 2022 р. та висвітлюють наслідки нещадних обстрілів та бомбардувань збройними силами росії населених пунктів України, взяття у полон російських окупантів, поховання жертв рашизму у братській могилі у м. Маріуполі Донецької області, антивоєнні акції та мітинги на підтримку України у Чехії, Грузії, Польщі, Німеччині та інше;
  • 12 змонтованих відеозбірників, до яких увійшло 356 відеосюжетів, що відображають хроніку воєнних подій 24-28 лютого 2022 р.;
  • відеощоденник 15-річної дівчини Альони Загреби «Наша долина смертной тени», створений 2-16 березня 2022 р. у Маріуполі під час блокади міста російськими загарбниками.

Цифрові фото- та відеодокументи з нових надходжень в подальшому стануть важливою складовою Національного архівного фонду, навічно збережуть пам᾿ять про героїв-захисників, наші перемоги та звірства російських окупантів.

Віримо в Україну, її народ та нашу Перемогу!

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International