ЧОРНОБИЛЬ. ПАМ’ЯТЬ У СВІТЛИНАХ

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. Будівля четвертого енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю й проникали у воду.

Один вибух змінив назавжи долі багатьох людей різних професій, цивільних і військових, які стали свідками й учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи. І сьогодні через 36 років після трагедії на Чорнобильській атомній електростанції світ відчуває її фатальні наслідки.

Колекція фотодокументів чорнобильської тематики, що зберігаються в Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, висвітлює різні етапи в житті станції: її спорудження та роботу, події під час аварії та ліквідації її наслідків, зокрема будівництво укриття над 4-м енергоблоком, евакуацію населення, дезінфекцію забрудненої території, роботу медиків, дозиметристів, працівників патрульно-постової служби тощо. Частина світлин присвячена темі самоселів і переселенців із уражених радіацією територій, а також вшануванню пам’яті ліквідаторів та жертв катастрофи. Фотодокументи з архівної колекції не лише свідчать і нагадують про Чорнобильську катастрофу та її жахливі наслідки, але й допомагають усвідомити багатовимірність цієї трагедії й реальну загрозу можливої загибелі всієї людської цивілізації.

До 36-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС пропонуємо добірку фотодокументів “Чорнобиль. Пам’ять у світлинах”.

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International