МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТОК І ВИЗНАЧНИХ МІСЦЬ

18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток і визначних місць, встановлений Генеральною асамблеєю ЮНЕСКО (липень 1983 року) з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (International Council on Monuments and Sites – ІCOMOS). Гасло Міжнародного дня пам’яток та історичних місць: «Збережемо нашу історичну батьківщину», а мета – нагадати світовій спільноті про необхідність збереження для майбутніх поколінь культурної спадщини, створеної за всю історію людства, її надзвичайно важливе значення та її вразливість.

Пам’ятки історії та архітектури є безцінними штрихами до самобутнього й неповторного образу України у світовій історії та культурі. Це наш матеріалізований образ у дзеркалі століть, але це також і загальна пам’ять людства про звитяги духу і злети творчого генія. Невипадково низка українських пам’яток визнана об’єктами світової культурної спадщини.

Україна, незважаючи на всі трагічні події історії, революції, війни, репресії, завжди намагалася врятувати, зберегти, відновити свій культурно-історичний спадок. Сьогодні ми знову стоїмо перед таким випробуванням. Внаслідок злочинної агресії РФ, ракетних обстрілів і бомбардувань щодня зазнають пошкоджень і руйнацій об’єкти культурної спадщини, що є воєнним злочином за Гаазькою конвенцією 1954 р.

Ми переможемо! І вкотре збережемо свою культурну спадщину, і відстоїмо свою державу і незалежність.

До Міжнародного дня пам’яток і визначних місць пропонуємо вашій увазі добірку фотодокументів «Голоси століть»

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International