ДОБІРКА «Я РОДОМ ІЗ ПІСНІ» ДО 85-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ СИНГАЇВСЬКОГО

Добірка фото та фонодокументів «Я родом із пісні»
до 85-річчя від дня народження Миколи Сингаївського з фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного

„Пісні М. Сингаївського близькі до фольклорних, ясні й прості за образною системою, але головне їхнє достоїнство в тому, що вони відбивають зворушення сучасної людини, яка шукає й знаходить основоположні моральні цінності в своєму зв’язку з рідною землею, бачить свою душу крізь чисті джерела того краю, де минулося її дитинство”.

Д. Павличко

12 листопада 1936 року в родині хліборобів, на Поліссі у невеличкому селі Шатрище Коростенського району Житомирської області народився український поет, автор всім відомої пісні “Чорнобривці” Микола Сингаївський.

Поет зізнавався: «В душі я відчуваю безмежну вдячність своєму краю. Там на все життя я відчув смак житнього хліба і джерельної води. Джерела, або живі кринички – так називають їх на Поліссі – б’ють тут з-під кожного пагорка. Звідси витоки моєї творчості. Поезія – мистецтво, що вірить і вірує у звичайні і прості речі – в правду і любов, в радощі і страждання, в зустрічі і розлуки…»

Друкуватись почав ще в шкільні роки а далі його вірші з’явились на шпальтах районної газети “Радянське Полісся” та обласної “Радянська Житомирщина”. В 1958 році побачила світ перша збірка для дітей “Жива криничка”, а у 1968 році друком вийшли поетичні книги “З березнем по землі”, “Архіпелаги”, які були відзначені премією імені О. Бойченка. За книги “Вогневиця” і “Поступ” поета удостоїли звання лауреата Республіканської комсомольської премії імені М. Островського.

Микола Сингаївський зазначав, що є один жанр мистецтва до якого він небайдужий. Це – пісня. «Вона володіє мною з дитинства, з юнацьких років. Я був гармоністом на сільських празникових гуляннях, гармошка для мене і нині дивовижний інструмент у розумінні настрою. Грав на струнних, кохався у народних мелодіях і нині записую народні пісні. Вони – чисте повітря поезії і нашої культури взагалі. Впродовж тридцяти років творчої праці я мріяв і намагався сам створити пісню. Багато мелодій, написаних композиторами на мої вірші, знайшли дорогу до серця людського. Стали “співучими” серед людей “Чорнобривці”, “Безсмертник”, “Полісяночка”, “В краю дитинства”, “Сонце в долонях”, “Розляглося наше поле” та інші».

До ювілею українського поета, автора улюблених всіма пісень М. Сингаївського пропонуємо добірку фото та фонодокументів Я родом із пісні, що зберігаються в фондах ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного.

Пісня «Чорнобривці», композитор В. Верменич, автор тексту М. Сингаївський, у виконанні Д. Гнатюка. 
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного,
од. обл. 9136, од. зб. Г-2807

Вірш «З осіннього зошита», автор та  виконавець М. Сингаївський. 
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного,
од. обл. 2316, од. зб. Г-1393

Автобіографія. Автор тексту та виконавець М. Сингаївський. 
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного,
од. обл. 2310, од. зб. Г-1393

Виступ українського поета М. Сингаївського під час радіопередачі «Книга в моєму житті». 21 березня 1975 р. 
ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного,
од. обл. 23275, од. зб. М-10232

Copyright © 2021 Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International