TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного - відеофільм

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

До Всесвітнього дня аудіовізуальної спадщини


Відповідно до резолюції ЮНЕСКО, затвердженої в 2005 р., 27 жовтня щорічно відзначається Всесвітній день аудіовізуальної спадщини.

Об’єктив фото-, кіно- чи відеокамери, звукозаписуючий пристрій здатні зупинити мить вічності, зафіксувати невловимий швидкоплинний час. Сьогодні важко переоцінити роль аудіовізуальних документів у духовному житті суспільства, їх ідеологічний і морально-естетичний вплив на масову аудиторію. Цей вид документів потребує особливих підходів до опрацювання та зберігання.

85 років тому, 20 червня 1932 р. було створено Всеукраїнський центральний фотокіноархів у м. Києві, нині – Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного. За час існування архів зібрав, описав і зберіг близько півмільйона аудіовізуальних документів: від кінозйомок 1896 р., перших унікальних фотодокументів 1898 р., звукозаписів 1900 р. і до сучасних документів у цифровому форматі.

ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного приєднується до міжнародного свята та пропонує відеофільм власного виробництва, підготовлений у рамках відзначення 85-ї річниці від часу створення установи.