TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту       Центральний державний архів громадських об’єднань України та Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного провели архівні слухання на тему “Греки України: документальний екскурс в історію”, присвячені вшануванню пам’яті жертв масових репресій проти грецької спільноти. Захід відбувся за участі представників грецької громади та інших національних меншин України, що об’єднуються Радою національних спільнот України та є фондоутворювачами ЦДАГО України. Метою проведеного заходу було інформування грецької спільноту про документальні джерела з історії грецької національної меншини в Україні в ХХ столітті.

      Під час слухань до слова були запрошені голова Ради національних спільнот України Ашот Аванесян, голова ГС “Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті” Микола Корецький, консул посольства Греції в Україні Іоанніс Георгопулос, начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи з питань етнонополітики – заступник директора департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Михайло Подюк, історик, дослідниця історії греків Світлана Мазараті та ін. Директор ЦДАГО України Ольга Бажан презентувала оригінали архівних документів, а заступник директора ЦДКФФА України ім. Г.С. Пшеничного Тетяна Ємельянова – тематичний відеоролик, що висвітлює історію греків першої половини ХХ століття.

      Основний акцент було зроблено на подіях 1937-1938 років з метою вшанування пам’яті жертв масових репресій проти грецької спільноти – на огляд учасників надано матеріали архівних кримінальних справ греків, репресованих у ході “Грецької операції” НКВС.